Programul Euro 2020 - Cum să vizionați finala la TV și în flux live

Ce Film Să Vezi?

Consultați programul TV Euro 2020 complet, inclusiv timpul de lansare, detaliile canalului și informații despre fluxul live pentru întreg turneul.

Astăzi este ziua în care fotbalul ar putea veni cu adevărat acasă.

Publicitate

Anglia se confruntă cu Italia la Wembley, în fața a 60.000 de fani - și a celorlalți oameni care urmăresc - cu scopul de a câștiga primul lor trofeu major din 1966.

Fie Harry Kane, fie Giorgio Chiellini vor ridica trofeul la sfârșitul acestei nopți, iar fanii Angliei vor fi fie petreceri în noapte, fie își vor îneca durerile.

chestionar săptămânal de știri bbc

O bătălie tactică între doi manageri de talie mondială urmează să se desfășoare în finala acestei veri Programele Euro 2020 , ambele echipe urmărind să facă treaba în 90 de minute pentru a evita orice prelungire și chinuri de penalizare.

Milioane se vor acorda pentru a viziona la BBC și ITV, radiodifuzorii împărțind drepturile pentru prestigiosul turneu internațional de fotbal.

RadioTimes.comvă oferă întregul ghid Euro 2020 la televizor, inclusiv timpii de lansare, detalii despre canal și multe altele, cu previzualizări noi ale meciurilor actualizate pe tot parcursul turneului. În plus, aflați istoria și motivele din spatele motivului pentru care nu există Play-off pe locul al treilea al Euro 2020 și verificați Recordul dintre Italia și Anglia înainte de finală.

Urmăriți pagina noastră de Twitter: @RadioTimesSport

Euro 2020 este TV

Fiecare joc a fost prezentat în direct pe BBC și ITV, fiecare dintre principalele lor canale TV transmițând fiecare meci în direct gratuit.

Au fost disponibile și pe BBC iPlayer și ITV Hub, așa că nu a trebuit să pierdeți niciun moment, chiar și în mișcare. Astăzi, pentru ultima oară în această vară, totul merge din nou.

Toate orele sunt ora Regatului Unit

Final

Duminică 11 iulie

Italia v Anglia (20:00) - BBC One / BBC iPlayer / ITV / ITV Hub

Ce jocuri s-au jucat până acum?

Acest turneu a fost acolo sus, cu cel mai imprevizibil din istoria modernă, întrucât întregul „Grup al morții” a fost abandonat din turneu înainte de sferturile de finală.

Campioana mondială Franța a căzut într-o lovitură de pedeapsă în fața vecinilor neutri Elveția, după o remiză dramatică cu 3-3, în timp ce campionii europeni din funcție Portugalia au fost învinși de Belgia, iar Germania a fost pusă în sabie de Anglia.

• Citeste mai mult: Cine va câștiga Euro 2020? Cote și favorite

Italia a părut să fie printre cele mai organizate echipe, dar chiar și ei s-au străduit să depășească Austria în prima zi a rundelor eliminatorii.

Optimi de finală a fost un spectacol de văzut, cu șocuri majore, inundații de goluri și o abundență de câștigători și egalizatori din ultimul minut pentru a-și întoarce jocurile pe cap.

Pentru a vă gestiona preferințele de e-mail, faceți clic aici.

Jocurile s-au încheiat cu cel mai dramatic gol dintre toate, deoarece Ucraina a marcat în minutul 121 - timp de oprire la sfârșitul prelungirilor - pentru a învinge Suedia înainte ca jocul să fie tras la o lovitură de pedeapsă.

Etapa superioară a sfertului de sfert de finală a văzut Anglia obținând o victorie zdrobitoare împotriva Ucrainei, în timp ce Danemarca a învins Republica Cehă în semifinală cu o marjă fină.

Italia a învins Spania la penalty-uri pentru a ajunge în finală, înainte ca Anglia să aibă nevoie de timp suplimentar împotriva Danemarcei pentru a-și rezerva locul la Wembley pentru spectacolul de duminică.

Doriți mai mult conținut Euro 2020? Te-am acoperit - citește mai departe pentru a afla fiecare câștigător la Euro de-a lungul istoriei turneului, câți fani participă la jocurile Euro 2020 în acest an, modul în care VAR este utilizat la Euro 2020, dacă totuși poți obține bilete la Euro 2020 sau de ce Euro 2020 nu se numește Euro 2021.