Programele de rugby din Anglia: Când joacă Anglia în Cupa Mondială de Rugby?

Ce Film Să Vezi?

Anglia își propune să asigure Cupa Mondială de Rugby pentru a doua oară în timp ce se duc la luptă în Japonia.

Publicitate

Bărbații lui Eddie Jones au ajuns în finală și vor spera să prezinte o ultimă performanță pentru a-și revendica gloria.

• Programele Cupei Mondiale de Rugby 2019: fiecare joc în direct la TV și în direct - ora Regatului Unit

Cu toate acestea, urmează un test dur pentru Anglia în finala cu Africa de Sud la maxim după ce a învins Țara Galilor.

RadioTimes.com a adunat tot ce trebuie să știți despre cum să urmăriți Anglia la Cupa Mondială de Rugby.

Când joacă Anglia în Cupa Mondială de Rugby?

URMĂTORUL MECIU: v AFRICA DE SUD în Final la 9:00 dimineata pe Sâmbătă, 2 noiembrie 2o19 .

Programele Cupei Mondiale Angliei de Rugby

Tot timpul Marii Britanii

Sâmbătă, 2 noiembrie 2o19: Finala - Anglia v Africa de Sud (ora 9:00)

Sâmbătă, 26 octombrie 2019: SF - ANGLIA 19-7 Noua Zeelandă

Cum să vizionați meciurile Cupei Mondiale de Rugby din Anglia la televizor și în direct

Toate meciurile Cupei Mondiale de Rugby din Anglia 2019 vor fi live pe ITV1.

Jocurile vor fi transmise în direct gratuit prin intermediul ITV Hub, astfel încât să nu pierdeți niciodată un moment în timp ce vă deplasați.

Consultați ghidul complet al RadioTimes.com pentru Cupa Mondială de Rugby, inclusiv timpurile din Marea Britanie și canalele TV.

Când a câștigat Anglia Cupa Mondială de Rugby?

2003. Da, așa este, a avut loc uimitorul gol în ultimul minut al lui Jonny Wilkinson împotriva Australiei 16 ani în urmă.

Căpitanul Martin Johnson și antrenorul principal Clive Woodward au ridicat trofeul după victoria îngustă cu 20-17.

Publicitate

Jason Robinson a marcat singura încercare a Angliei din acea zi, dar Wilkinson a fost în formă maximă pentru a bate prin patru penalty-uri și pentru câștigătorul său iconic din minutul 100.